26. 2. - 4. 3. 2011 - úklid zahrady

 

V těchto mrazivých, ale slunečných dnech nic nebrání tomu, abyste se přišli podívat, jak pokračují úklidové práce v zahradě. Množství menších šikovných strojů zde pomáhá lidem odklízet zbytky větví a drobných kusů dřeva. Za Dlouhým rybníkem se již nakupily pořádně hromady. Na začátku příštího týdne si s nimi poradí velký štěpkovač. Ještě vyfrézovat pařezy a mnozí návštěvníci ani nepoznají, že v zahradě došlo ke kácení.

Z pokácených stromů nebude jen palivové dříví a štěpka. Části kmene dubu červeného si odvezl do svého ateliéru MgA. MILOSLAV  FEKAR a vytvoří z nich umělecká díla. Naložení šestimetrových kmenů tohoto průměru nebyla žádná legrace a zapotili se při tom stroje i lidé.

Už nám zde také něco kvete:

Hamamelis japonica vilín japonský
Jak jeho jméno napovídá, byl do Evropy dovezen Japonska v polovině 19. století. V letním období si jej lze snadno splést s lískou, která má podobný tvar listů. Nyní v předjaří, na sebe poutá zaslouženou pozornost díky sytě žlutým korunním plátkům, které se rozevírají hned, jak se trochu oteplí, často již v lednu. Tohoto krasavce můžete obdivovat v zahradě  nedaleko sochy bohyně Flory.

       

 Zvětšené fotografie si můžete prohlédnout ZDE