HORTUS MAGICUS

První ročník barokního festivalu HORTUS MAGICUS byl spolufinancován z dotačního programu Ministerstva kultury České republiky Podpora pro památky UNESCO.  

 

 Na rok 2015 pro Vás již připravujeme druhý ročník tohoto svátku barokní kultury

 

Festival nabízí možnost zažít atmosféru barokní doby v autentických prostorách rekonstruované Květné zahrady. Barokní hudba a opera v novodobých premiérách, divadlo čerpající z původních raně novověkých her, barokní imaginace jako světelná hra a ohňostroj dle původní ikonografie a konečně hry, neodmyslitelně patřící k trávení volného času šlechtice 17. století. Přijďte si vychutnat zahradní kulturu v nových souvislostech. 

V rámci festivalu vystoupí:

Hudební lahůdky & Opera na cestách

Hudební sdružení zabývající se interpretací straré hudby.

Plaisirs de Musique

Plaisirs de Musique je soubor, který se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje.

Musica Florea

Soubor vznikl roku 1992 a základem jeho činnosti je hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků.

Geisslers Hofcomoedianten

Tento divadelní soubor vznikl v roce 2002 s cílem navázat na významnou barokní divadelní tradici v Kuksu.

Hartig Ensemble - Tance a balety tří staletí

Taneční soubor se věnuje interpretaci tanců různých historických epoch od pozdní renesance po raný romantismus. Na počátku své činnosti začal soubor studovat též tance doby baroka podle autentických pramenů, tehdy jako jediný v Čechách.

Alla Danza

Občanské sdružení Alla Danza se věnuje studiu a prezentaci Evropského tanečního umění 15.–19. století. Zaměřuje se na historicky věrné rekonstrukce starých tanců, zejména z prostředí panovnických a šlechtických dvorů, které vždy doprovázejí honosné kostýmy zhotovené podle dochovaných dobových vyobrazení. 

Program festivalu 

Změna programu:

Sobota 6.9.2014 20.00–22.00 | Opera | Hudební lahůdky & Opera na cestách: Domenico Sarri: Didone abbandonata – U Rotundy I

Kulturní centra na Moravě udržovala v 18. století bohaté umělecké kontakty s Itálií a řada operních děl zazněla v moravských městech krátce po jejich uvedení v kolébce operního umění. Jednou z nich byla i Didone abbandonata neapolského skladatele Domenica Sarriho, která byla hrána v roce 1734 v Brně. Tragický milostný příběh hrdé královny Dido a trojského hrdiny Aenea se vrací po 280 letech v produkci, která vznikla ve spolupráci sdružení Hudební lahůdky a Opera na cestách. Operní sólisty z Polska, České republiky, Slovenska a Rakouska doprovodí mezinárodní orchestr Plaisirs de Musique.

Neděle 7.9.2014 16.00–18.00 | Hudba a tanec | Plaisirs de Musique: V zahradách Madridu a Versailles – U Rotundy I

Barokní španělská hudba je v České republice téměř neznámá, přestože je nepřebernou studnicí temperamentních rytmů i melancholických a emotivních melodií. Spolu s hudbou svého francouzského souseda tvoří dvě zajímavé tváře evropské kultury doby renesance a baroka. Orchestr Plaisirs de Musique vám se zpěváky Andreou Širokou a Romanem Hozou, a tanečním souborem Alla Danza představí písně, tance a instrumentální hudbu skladatelů vrcholného španělského a francouzského baroka jakými byli Juan Arañés, Marain Marais, José Marín, Juan Hidalgo, Gaspar Sanz, Jean-Baptiste Quinault, Jean-Baptiste Lully a Joseph Bodin de Boismortier.

Vstupenky

plné vstupné v předprodeji                                              260,- Kč

rodinné vstupné v předprodeji                                         590,- Kč

(2 dospělí + až 3 děti do 15 let)

plné vstupné na místě                                                      320,- Kč

rodinné vstupné na místě