Materiály ke stažení

Pro zájemce o kroměřížské zahrady byl v rámci  projektu VIA HORTÓ vytvořen soubor průvodců v několika jazykových mutacích. Jedná se o leporela (skládačky) ve formátu 4xA4.  Českou verzi základního průvodce po Kroměřížských zahradách je možné zakoupit v tištěné podobě. Ostatní průvodci a jejich jazykové mutace zatím nejsou, z finančních důvodů, v tištěné formě k dispozici. Zájemci si jejich černobílé verze v českém jazyce  mohou zde stáhnout ve formátu PDF a vytisknout.

Byl vytvořen samostatný průvodce po Květné zahradě  dostupný v české a anglické verzi. Ve stejných jazykových mutacích je i průvodce po Podzámecké zahradě (česká verze, anglická verze), který nabízí cca 90 minutovou procházku po jejích zajímavostech.
Pouze v českém jazyce je dále k dispozici průvodce po Podzámecké zahradě nabízející cca 45 minutovou procházku a průvodce po dendrologických zajímavostech Podzámecké zahrady, na jejichž zhlédnutí bude návštěvník potřebovat cca 60 minut. Návrat do konce 17. století mohou zájemci prožít spolu s průvodcem Květná zahrada – návrat do historie, ve kterém je prezentován dobový popis a vyobrazení zahrady z roku 1690.
Nejmenším návštěvníkům zahrad jsou určeny sešity plné úkolů a hádanek.(Květná zahrada, Podzámecká zahrada)
Stručný přehled historie obou zahrad doplněný o popis jejich nejdůležitějších částí a příklady možností, jak návštěvu zahrad využít k výuce či opakování učiva ZŠ obsahují tzv. „Listy pro učitele“.

Zde jsou k nahlédnutí barevné verze titulu Kroměřížské zahrady, který nabízí základní informace o historii obou zahrad v české, anglické, německé, francouzské, ruské a polské verzi.

Využili jste této nabídky, vytiskli si průvodce a prošli s jeho pomocí některou ze zahrad?
Byli jste spokojeni? Máte nějaké připomínky?

Napište nám, Vaše náměty rádi využijeme pro zkvalitnění a zdokonalení těchto průvodců.

kresadlova@kromeriz.npu.cz