Podzámecká zahrada patřila o víkendu dětem

Na výtvory nejroztodivnějších podob i tvarů jste mohli narazit, pokud jste v sobotu zavítali do Podzámecké zahrady. Kreativní odpoledne zde trávily děti se svými rodiči a prarodiči. Pod odborným dohledem lektorů z Národního centra zahradní kultury (NCZK) tvořily díla, která po celý víkend zahradu krášlila.

 

Na tři desítky návštěvníků se zúčastnily tvořivého programu, který pro ně připravili pracovníci NCZK ve spolupráci s Mateřským centrem Klubíčko. Od půl druhé do tří hodin tam malí účastníci v rámci podzimní hravé dílničky tvořili z listí a dalších přírodních surovin. Pod jejich rukama tak například vyrostlo velké bludiště nebo pestrobarevná listová fontána.

Volba aktivit přitom souvisela s místem, kde se činnost konala. Díky dětem se tak k Velkému deštníku navrátil labyrint, který se zde nacházel v 19. století.

„Všechny děti si sobotní odpoledne náramně užily a s nadšením se ke hře s podzimním listím připojili i rodiče. Největší pochvaly si jistě zaslouží výtvarník Jiří Klabal a dále Petr Hudec z NCZK, který byl hlavním organizátorem i naším průvodcem. Díky patří také Aleši Vrtalovi z města Kroměříž, bez jehož podpory by akce nemohla vzniknout,“ zhodnotila Dagmar Menšíková z Klubíčka.

První ročník tvoření s přírodninami zaujal všechny natolik, že se již pořadatelé předběžně domluvili na další podobnou činnost, tentokrát se sněhem. „Uvidíme, zda nám letošní zimu bude přát počasí,“ uzavřela Menšíková.